En elegant jullåda fylld med ost, salami, glögg, oliver, snacks och choklad.
Perfekt som exklusiv företagsjulklapp – eller som en smakfull gåva till någon du tycker extra mycket om.
Jullåda nr. 4 – Lyxlådan
En av våra mest populära premiumlådor – fylld med noggrant utvalda delikatesser som gör julen extra smakrik. Här möts det bästa av ost, chark, glögg, snacks, oliver och choklad i en elegant och färdig presentlåda.
Lådan är skapad för att vara den perfekta företagsjulklappen – generös, elegant och fylld med hantverksmässiga smaker som uppskattas av alla. Samtidigt är den lika uppskattad som en personlig gåva till nära och kära – föräldrar, mor- och farföräldrar, vänner eller den där personen som redan “har allt”.
Det här är en lyxig jullåda som förenar kvalitet, tradition och omtanke – ett säkert val för både företag och privatpersoner.
Innehåll:
-
Din Deli’s Årgångsglögg (alkoholfri, 500 ml) – En unik, egenutvecklad glögg som bjuder på smaken av en pralinask i en enda klunk.
-
Holländsk Double Cream Cheese – Len och krämig med extra grädde i degen, mild och smörig.
-
Farmhouse Cheddar (100 g) – Lagrad i 24 månader i Dorset, England. Fyllig, rund och gräddig med lätt söt avslutning.
-
Italiensk Salami Milano (125 g) – Klassisk italiensk salami med perfekt sälta och mjuk kryddning.
-
Verduijn’s Parmesan Wafers (75 g) – Tunna, spröda kex bakade med parmesanost – perfekta till ost och charkuterier.
-
Savoursmiths Cheddar & Shallot Chips (40 g) – Brittiska handkokta chips med smak av cheddar och karamelliserad schalottenlök.
-
Nocellara Oliver (100 g) – Sprakande gröna oliver från sydvästra Sicilien, smöriga, nötiga och lätt söta.
-
Valencia Mandel Saltade (100 g) – Saltade Rostade mandlar, perfekt balans mellan mandlens sötma och saltet.
-
Din Deli’s Brända mandlar (80 g) – Gjorda i samarbete med Schweizermandel i Ambjörnarp. Lagom sötma, härlig knaprighet.
-
Din Deli’s Julmarmelad (80 g) – Kokad med kärlek i vårt kök i Ulricehamn, exklusiv för Din Deli.
-
Din Deli’s Chokladtryfflar (200 g) – Krämiga tryfflar från Borås, packade hos oss i tapetpåsar från Ulricehamns Tapetfabrik.
-
2 x Truffets Franska Chokladtryfflar – Franska tryfflar i världsklass, intensiva och lena.
Förvaring och leverans:
Denna låda innehåller ost och bör därför förvaras svalt. Vi rekommenderar att den hämtas direkt, levereras ut omgående eller förvaras i kyl tills den ska delas ut.
För företag och privatpersoner:
En generös julgåva som visar omtanke och kvalitet.
Är detta årets personaljulklapp? Önskar du köpa flera lådor?
Ring oss på 0703-272144 eller fyll i formuläret här ⇒ Förfrågan så återkommer vi direkt.
Skäm bort och ge bort en smakfull julklapp till dina nära och kära – eller en företagspresent till personalen eller kunderna.
Alla godsaker packas i en snygg presentlåda, perfekt att ta med sig eller skicka till den lyckliga mottagaren.
Obs! Vi reserverar oss för eventuell slutförsäljning av vissa produkter i lådan. Om någon produkt tar slut byter vi ut den mot en likvärdig produkt.






































